Tisztelt Látogatók, Kedves Szülők!

A Zagyvaszántói Gesztenyevirág Óvoda fenntartója a Zagyvaszántó Község Önkormányzata.

Óvodánk a falu központjában található, jól megközelíthető. Közel 50 éves épület, ami sok-sok fejlesztésen, felújításon esett át. 2018-ban egy sikeres energetikai pályázat keretében nyerte el mostani arcát. Gyermekeink zöme zagyvaszántói, de a közeli településekről is fogadunk gyermekeket, jelenleg 14 bejárónk van.

Két különálló tágas udvarunkon korszerű, szabványnak megfelelő udvari játékok vannak. 2020-ban a Magyar Falu Program pályázatán nyertünk és le tudtuk cserélni régi vas mászókáinkat. Így udvarunk teljesen megújult, aminek gyermekeink nagyon örülnek.
Óvodánkban a hagyományok ápolása kiemelt feladat. A népi gyermekjátékok, játékfűzések, jeles napok megünneplése átszövi a mindennapjainkat. . A magyar kultúra, a népi hagyományok átörökítése is fontos nevelői feladatunk, amelyet magyar népmesékkel, népi mondókákkal, versekkel, énekekkel, népi motívumok megismertetésével törekszünk élményszerűen a gyermekeknek átadni megalapozva érzelmi és erkölcsi alapjaikat. Régmúltat idéző eszközök, tárgyak díszítik teraszunkat. Nevelőtestületünk fontosnak tartja ezeknek az értékeknek az átadását, a népi kultúrát. A tiszta forrásból származó értékek végtelen egyszerűek és természetesek, mégis csodálatosan nagyszerűek.
Gyermekeinknek van 4 rend hagyományőrző ruha. Az év folyamán többször felveszik, abban szerepelnek kicsik, nagyok. Továbbá nagy hangsúlyt helyezünk az egészséges életmódra, egészséghetet szoktunk tartani, amikor a mozgás, táplálkozás, gyermekjóga, előadások, egészséges ételek kóstolója színesítik a napjainkat.

Mozgásfejlődésüket tornaeszközök használatával segítjük elő a tornaszobai foglalkozások keretében. Mozgáskotta jó gyakorlat segítségével még hatékonyabban tudjuk fejleszteni a gyermekek mozgását.
Óvodánkban lehetőséget biztosítunk, hogy külső szakemberek is részt vegyenek gyermekeink fejlesztésében. Hittan, ovi-foci, modern tánc, népi tánc szakköreink vannak. (a vírushelyzet miatt a szakköreink szünetelnek)
A vizuális munkaközösség színes programjain a szülők is részt vehettek pl. adventi alkotóház, húsvéti tojásfestés, tavaszköszöntő nyílt nap.
Másodszor is elnyertük a Boldog Óvoda díjat örömmel, veszünk részt ebben a programban. Figyelmet fordítunk a kiemelt figyelmet igénylő gyermekek fejlesztésére, tehetséggondozásra, képességfejlesztésre.
Célunk a ránk bízott gyermekek érzelmi nevelése, egyéni életkorához igazodó kompetenciák megszerzéséhez szükséges ismeretek, élményszerű tapasztalatszerzés közvetítése, valamint eltérő ütemű gyermekek fejlesztése.

Az óvoda kollektívája együttműködve, egymást erősítve, segítve, magas szintű szakmaiságot képviselve dolgozik, hogy az óvodás gyermekek mindennapjai derűsen, vidáman, játékkal, mozgással teljenek elfogadó-támogató környezetben, ahol minden gyermek biztonságban érzi magát.